To miejsce czeka na Twoją reklamę

NOWOŚCI

2009-10-28 

Maciej Longota i Daniel Siatkowski na podium klasy N3!

 

2. Rajd Zamkowy Orle Gniazdo Hucisko Zawiercie okazał się zdecydowanie trudniejszy niż przypuszczali wszyscy zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski. Wydawało się, że szybkie trasy będą faworyzować mocne auta, a średnie prędkości będą bardzo wysokie, podobnie jak na Rajdzie Warszawskim, posiadającym oesy o zbliżonej charakterystyce. Po raz kolejny okazało się jednak, że rajdy samochodowe mogą być nieprzewidywalne, a Rajd Zamkowy okazał się bardzo wymagający.
Wszystko za sprawą późnojesiennej aury, która sprawiła, że oesy wokół Zawiercia i Huciska były bardzo śliskie, a naniesione na każdym zakręcie błoto skutecznie studziło zapędy zawodników o podkręcaniu średnich prędkości. W tych warunkach niemałą rolę odgrywało doświadczenie i umiejętność dostosowania tempa jazdy do śliskiej nawierzchni. Maciej Longota podkreśla, że wielki wpływ na jego jazdę miały uwagi doświadczonego Daniela Siatkowskiego, który zdecydował się pilotować zawodnika NET BOX Rally Team.
Maciej Longota i Daniel Siatkowski rozpoczęli zmagania w klasie N3 od piątego czasu na pierwszym odcinku specjalnym, jednak na kolejnych próbach zanotowali już rezultaty w pierwszej trójce i po pierwszej pętli zajmowali czwarte miejsce w klasie i 9 w klasyfikacji generalnej. Podczas kolejnych prób warunki na trasie stawały się coraz trudniejsze, a padający deszcz na pewno nie ułatwiał walki.
Załoga NET BOX Rally Team notowała jednak coraz lepsze rezultaty, po czwartym oesie awansując do pierwszej trójki klasy N3. Do ostatniego kilometra Maciej Longota i Daniel Siatkowski walczyli o drugie miejsce w klasie N3, do którego ostatecznie zabrakło jedynie 0,8 sekundy! Na osłodę pozostało zwycięstwo w klasie i czwarty czas w „generalce” na ostatnim odcinku specjalnym. Po Rajdzie Zamkowym Maciej Longota zajmuje czwartą pozycję w punktacji klasy N3 ze stratą jedynie punktu do trzeciego miejsca.
 

Copyright © 2009 Maciej Longota, Wykonanie: foxbit.pl, Mapa strony